loading

Jak wygląda wizyta?

 

Pierwsza konsultacja stanowi początek terapii opartej na wzajemnym zaufaniu i motywacji. Pierwsze spotkanie trwa 60-90 minut. Wizyta jest dość długa z uwagi na ogrom informacji na temat Twojego stanu zdrowia i stylu życia z którymi muszę się zapoznać, by jak najlepiej dopasować dla Ciebie plan odżywiania.

Każdy jest inny – ma odmienny plan dnia, inne dolegliwości i z innym problemem zgłasza się na konsultację. Konieczność szukania nowych sposobów na skuteczną współpracę z Tobą motywuje mnie do ciągłego samodoskonalenia i nauki. Natomiast moje zaangażowanie, wsparcie i porady będą, mam nadzieję, motywować Ciebie do działania i ciągłych zmian na lepsze. Dzięki naszej współpracy poczujesz, że zwiększasz kontrolę nad swoim zdrowiem, wyglądem i samopoczuciem. Zapewniam Cię, że dołożę wszelkich starań aby pomóc Ci w realizacji Twojego planu i ufam, że Ty także zrobisz wszystko co w Twojej mocy, by poczuć radość i satysfakcję jaką daje osiągnięcie postawionego sobie celu.  Do dzieła!

 

Jak będzie wyglądać konsultacja?

W czasie wizyty przeprowadzę z Tobą wywiad medyczny oceniający Twój stan zdrowia. Zapytam o przebyte choroby, zabiegi operacyjne, stosowane leki i inne dolegliwości. Przeanalizuję aktualne wyniki badań i ocenię ich związek z odżywianiem. Wywiad pozwoli mi zlokalizować problem i ustalić jaki rodzaj diety będzie dla Ciebie najskuteczniejszy oraz najbezpieczniejszy. Kolejnym krokiem będzie szczegółowy wywiad dietetyczny, który ma na celu zebranie informacji na temat Twojego zwyczajowego planu dnia i roli jedzenia w Twoim życiu. Jest to bardzo ważna część, ponieważ dieta powinna być maksymalnie dopasowana do Twojego codziennego życia, a nie życie podporządkowane diecie. Po tej szczerej rozmowie zajmiemy się oceną aktualnego stanu odżywienia przy pomocy analizy składu ciała i pomiarów. To pozwoli wyznaczyć konkretne cele i oszacować czas terapii. Pomiar może być wykonany w lekkim ubraniu, ale najlepiej jest wykonać go w bieliźnie. Dlatego też na wizytę warto wybrać lekkie i łatwe do zdjęcia ubranie. Na koniec otrzymasz ode mnie pierwsze zalecenia i zadania, dotyczące Twojego odżywiania i aktywności. Te zmiany będziesz wprowadzać w życie w ciągu pierwszych tygodni naszej współpracy. Po dwóch tygodniach spotkamy się na kolejnej konsultacji, żeby omówić pierwsze efekty oraz skomponowany specjalnie dla Ciebie plan odżywiania.

 

Co dalej?

Konsultacje kontrolne będą odbywać się co 2-3 tygodnie. Nasze kolejne spotkania umożliwią kontrolę skuteczności Twojej terapii, dadzą Ci wsparcie oraz utrzymają Twoją motywację do działania na wysokim poziomie. Każdy jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia do problemu z którym się do mnie zgłasza. Dlatego dalsza współpraca może przybrać różne formy w zależności od potrzeb. Możemy skupić się na stopniowym wprowadzaniu zmian i poprawie nawyków żywieniowych lub zastosować spersonalizowany odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy. Wspólnie podejmiemy decyzję która droga będzie najlepsza dla Ciebie.

 

   ŚMIAŁO! UMÓW SIĘ NA PIERWSZĄ KONSULTACJĘ