loading

Jak wygląda wizyta?

Pierwsza konsultacja stanowi początek terapii opartej na wzajemnym zaufaniu i motywacji. Pierwsze spotkanie trwa 60-90 minut. Wizyta wymaga czasu z uwagi na ogrom informacji na temat Twojego stanu zdrowia i stylu życia, z którymi muszę się zapoznać jako dietetyk, by jak najlepiej dopasować dla Ciebie plan odżywiania.

Każdy jest inny – ma odmienny plan dnia, inne dolegliwości i z innym problemem zgłasza się na konsultację. Konieczność szukania nowych sposobów na skuteczną współpracę z Tobą motywuje mnie do ciągłego samodoskonalenia i nauki. Natomiast moje zaangażowanie, wsparcie i porady będą motywować Ciebie do działania i ciągłych zmian na lepsze. Dzięki naszej współpracy poczujesz, że zwiększasz kontrolę nad swoim zdrowiem, wyglądem i samopoczuciem. Zapewniam Cię, że dołożę wszelkich starań aby pomóc Ci w realizacji Twojego planu i ufam, że Ty także zrobisz wszystko co w Twojej mocy, by poczuć radość i satysfakcję jaką daje osiągnięcie postawionego sobie celu.  Do dzieła!

Jak będzie wyglądać konsultacja?

W czasie wizyty przeprowadzę z Tobą wywiad medyczny oceniający Twój stan zdrowia. Zapytam o przebyte choroby, zabiegi operacyjne, stosowane leki i inne dolegliwości. Przeanalizuję aktualne wyniki badań i ocenię ich związek z odżywianiem. Wywiad pozwoli mi zlokalizować problem i ustalić jaki rodzaj diety będzie dla Ciebie najskuteczniejszy oraz najbezpieczniejszy. Kolejnym krokiem będzie szczegółowy wywiad dietetyczny, który ma na celu zebranie informacji na temat Twojego zwyczajowego planu dnia i roli jedzenia w Twoim życiu. Jest to bardzo ważna część, ponieważ dieta powinna być maksymalnie dopasowana do Twojego codziennego życia, a nie życie podporządkowane diecie. Po tej szczerej rozmowie zajmiemy się oceną aktualnego stanu organizmu przy pomocy analizy składu ciała i pomiarów. To pozwoli wyznaczyć konkretne cele i oszacować czas dietoterapii. Pomiar może być wykonany w ubraniu, jednak grube ubrania, takie jak sweter czy jeansy, mogą zaburzać wyniki. Dlatego też na wizytę warto wybrać lekkie i łatwe do zdjęcia ubranie. Na koniec otrzymasz ode mnie pierwsze zalecenia i zadania, dotyczące Twojego odżywiania i aktywności.

Na podstawie zebranych od Ciebie informacji przygotuję dla Ciebie indywidualnie skomponowany jadłospis oraz zalecenia. Na ich bazie będziemy budować nowe, zdrowe nawyki, a z czasem nauczysz się jak przygotowywać zdrowe i zbilansowane posiłki nawet bez niego! 🙂 Ułożenie takiego planu odżywiania wymaga sporo pracy już po wizycie, dlatego jest to usługa dodatkowo płatna. Szczegóły dotyczące rodzajów planów odżywiania oraz cen znajdziesz w zakładce CENNIK.

Chcę się dobrze przygotować do naszego spotkania, dlatego przed wizytą skontaktuję się z Tobą, żeby przesłać Ci link do kwestionariusza dzięki, któremu będę mogła poznać kilka informacji na Twój temat już przed wizytą. Jeśli jesteś zdecydowana/zdecydowany na współpracę możesz od razu wypełnić kwestionariusz klikając TUTAJ.

Nowa dieta i co dalej?

Konsultacje kontrolne będą odbywać się co 2-3 tygodnie. Nasze kolejne spotkania umożliwią kontrolę skuteczności Twojej dietoterapii, dadzą Ci wsparcie oraz utrzymają Twoją motywację do działania na wysokim poziomie. Każdy jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia do problemu z którym się do mnie zgłasza. Dlatego dalsza współpraca może przybrać różne formy w zależności od potrzeb. Możemy skupić się na stopniowym wprowadzaniu zmian w Twojej diecie i poprawie nawyków żywieniowych lub zastosować spersonalizowany odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy. Wspólnie podejmiemy decyzję która droga będzie najlepsza dla Ciebie.

   DIETETYK KAMILA JEDYNAK. ŚMIAŁO! UMÓW SIĘ NA PIERWSZĄ KONSULTACJĘ 🙂

dietetyk
Dietetyk Kamila Jedynak